Wrocław: Francuski gigant branży IT z nową siedzibą [ZDJĘCIA]

Nowe biuro, nowe projekty, nowe miejsca pracy. Capgemini francuski gigant branży IT, który tylko w stolicy regionu zatrudnia 1000 osób, otworzył we Wrocławiu już trzecią lokalizację – tym razem w kompleksie Business Garden przy Legnickiej. Korporacja stawia na projekty anglojęzyczne, w związku z tym poszukiwani są pracownicy ze znajomością tego języka. – Do końca roku Capgemini zatrudni kolejnych 300 ekspertów znających technologie Java, Scala, czy Angular. Szukamy programistów i testerów – głównie ze znajomością języka niemieckiego, ale też angielskiego. Ofertę kierujemy do studentów, absolwentów i doświadczonych pracowników – mówi odpowiedzialna za rekrutację Justyna Kurpierz.

Piotr Poprawski, dyrektor Capgemini Software Solutions Center tłumaczy, ze nowe biuro oznacza także nowe wyzwania: – Będziemy się zajmować realizacją projektów dla klientów z USA – to największy obszar, w którym się rozwijamy 

Capgemini to światowy gigant w branży IT – na całym świecie zatrudnia 190 tysięcy osób. W Polsce biura znajdują się oprócz Wrocławia także w Warszawie, Katowicach, czy Poznaniu.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *