Porażka siatkarzy Cuprum w Lublinie

W meczu 14. kolejki Plus Ligi Cuprum Lubin przegrało na wyjeździe z LUK Lublin 0:3.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy już na samym początku zdobyli 4 punkty blokiem. Odskoczyli na kilkupunktową przewagę, ale Cuprum zaczęło ich gonić i sukcesywnie odrabiało straty, aż zbliżyło się na 2 oczka (10:12). Wtedy gospodarze znów odskoczyli. W końcówce ponownie lubinianie walczyli o zniwelowanie strat, ale lublinianie postawili na swoim. Podobnie wyglądała druga partia, którą zdominowali siatkarze LUK-a.
Trzecią partię dolnośląski klub rozpoczał najlepiej ze wszystkich setów. Przyjezdni ustabilizowali swoją formę i przede wszystkim nie pozwolili odskoczyć rywalom na kilkupunktową przewagę tak, jak w poprzednich odsłonach. W ataku dobrze spisywał się Adam Lorenc. Nasza drużyna niemal do końca trzymała się o dwa punkty przed przeciwnikiem. W końcówce jednak gospodarze doprowadzili do remisu 23:23, po czym zamknęli spotkanie w trzech setach.
MVP: Marcin Komenda
LUK Lublin – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)
LUK: Nowakowski (9), Komenda, Wachnik (10), Szerszeń (13), Romać (15), Jendryk (5), Watten (L), Gregorowicz (L).
Cuprum: Ferens (9), M’Baye (7), Pietraszko (7), Kapica (1), Pająk, Kovalov (13), Szymura (L) oraz Lorenc (12), Czerny, Sas (L).
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *