Ważna wygrana KPR-u Kobierzyce

Szczypiornistki z naszego regionu pokonały JKS Jarosław 29:25 w spotkaniu 8. kolejki Superligi.

Początek spotkania w wykonaniu jarosławianek nie należał do udanych. Podopieczne Michała Kubisztala nie mogły wypracować sobie sytuacji do oddania rzutu. Po drugiej stronie boiska świetnie radziła sobie za to Zorica Despodovska. Jej dwa celne rzuty wyprowadziły KPR na pierwsze prowadzenie (2-0 w 3′).
Kobierzyczanki także nie wystrzegały się błędów, skutkiem czego przyjezdne zdołały odrobić straty i po trafieniu Wiktorii Gliwińskiej ze skrzydła miały na swoim koncie jedno trafienie więcej (4-5 w 9′). W pierwszych dziesięciu minutach jedyną zawodniczką, która była w stanie zagrozić bramce Weroniki Kordowieckiej była wspomniana wcześniej Despodovska. Macedońska rozgrywająca wpisała się do meczowego protokołu czterokrotnie.
Największe problemy w defensywie Kobierkom sprawiał duet Nestsiaruk – Smolinh. Walka była bardzo wyrównana, ale to wciąż Kobierzyczanki goniły wynik (7-8 w 20′). Podopieczne Edyty Majdzińskiej odzyskały prowadzenie dopiero w końcówce pierwszej połowy, a kiedy piłkę w siatce po raz drugi umieściła Mariola Wiertelak, wynik na tablicy wynosił 13-10 (28′). Do szatni KPR schodził z małą zaliczką 14-12.
Po zmianie stron błyskawicznie prowadzenie podwyższyła Oliwia Domagalska (15-12 w 31′). Od tego momentu wiatr w żagle złapały jednak przyjezdne, które m.in. po dwóch trafieniach Joanny Gadziny były bliżej wygranej (15-16 w 37′).
W drugiej części spotkania ważnym ogniwem zespołu z Kobierzyc była bramkarka, Beata Kowalczyk. Jej interwencje pozwoliły brązowym medalistkom odzyskać przewagę (20-18 w 45′).
Na niewiele ponad…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *