POGODA: Piątek z deszczem i burzami

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Europa zachodnia będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, wschodnie Bałkany słabnącego wyżu znad Rumunii i Morza Czarnego. Pozostałe rejony kontynentu będą pod wpływem niżów znad Atlantyku, Skandynawii i Bałtyku, Rosji oraz północnych Włoch. Polska będzie pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, przemieszczającym się z zachodu na wschód kraju. Będą napływać masy powietrza polarno-morskiego, przed frontem z południowego zachodu – ciepła, za frontem z północnego zachodu – chłodna.
Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie początkowo małe, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po północy przelotnych opadów deszczu. Możliwe burze. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, nad ranem umiarkowany, porywisty, skręcający na zachodni.
W dzień początkowo zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, możliwe burze. Później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, po południu lub wieczorem lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza SudeckiegoW nocy zachmurzenie początkowo małe, później od zachodu regionu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia po północy przelotnych opadów deszczu. Możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów na zachodzie regionu lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, nad ranem umiarkowany, porywisty, skręcający na zachodni. W dzień początkowo zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, możliwe burze. Później zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, po południu lub wieczorem lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *