Straszny Dwór w Jeleniej Górze, festiwal skrzypcowy w Szczawnie-Zdroju (ROZMOWY WIDEO)

Fragmenty programu Grzegorza Chojnowskiego.

Audycję podzieliliśmy na dwie części. Na początek prosto z Jeleniej Góry szef tamtejszej Filharmonii Dolnośląskiej Tomasz Janczak. Kończymy sezon, rozmawiamy o 'Strasznym Dworze’. Plenerowa inscenizacja naszej narodowej opery odbędzie się 23 czerwca na jeleniogórskim Stadionie Miejskim. Tomasz Janczak reżyseruje i śpiewa w tej realizacji partię Stefana.
[videoplayer id=167362][/videoplayer] 
W drugiej części Wieczoru z Kulturą spotkanie z Maciejem Kieresem, dyrektorem 52. Międzynarodowego Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju. Inauguracja w czwartek. Największą gwiazdą będzie Veriko Tchumburidze, laureatka ostatniego konkursu Wieniawskiego, który w Szczawnie był… kuracjuszem. Poza muzyką wielkiego skrzypka i kompozytora – do niedzieli – usłyszymy dzieła Beethovena, Szymanowskiego, nie zabraknie Paganiniego. I innych – obok Veriko – wirtuozów być może najpiękniej brzmiącego instrumentu świata.
[videoplayer id=167361][/videoplayer]
Audycja emitowana jest w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura w każdy wtorek i czwartek o 20:05.

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *