Maciej Janowski na podium żużlowej Grand Prix Polski

Zawodnik Betardu Sparty Wrocław zajął drugie miejsce w drugiej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata. Polak na Stadionie Narodowym w Warszawie przegrał tylko z liderem cyklu – Szwedem Fredrikiem Lindgrenem.

Dobra ostatnio jazda „Magica” w krajowej lidze znalazła przełożenie w rywalizacji międzynarodowej. Żużlowiec Betardu Sparty niczym burza przeszedł przez fazę eliminacyjną, wygrywając w niej – jako jedyny – cztery wyścigi. Już w pierwszym, startując z najbardziej zewnętrznego pola, pokonał trzech mistrzów świata – Nickiego Pedersena, Grega Hancocka i Chrisa Holdera. W kolejnych startach plecy świetnie jeżdżącego Janowskiego oglądali m.in. kolega z reprezentacji Bartosz Zmarzlik oraz zwycięzca pierwszej rundy IMŚ – Słowak Martin Vaculik.
Wrocławianin jedyną wpadkę zanotował w trzeciej serii, kiedy przyjechał do mety na ostatniej pozycji. Był to jeden najbardziej widowiskowych wyścigów wieczoru. Przez cztery okrążenie pasjonującą walkę o zwycięstwo toczyli Fredrik Lindgren i Jason Doyle, a zamknięty po starcie Janowski atakował jadącego przed nim koelgę klubowego z Betardu Sparty – Taia Woffindena. Szwed i Anglik obronili swoje pozycje, ale różnice na mecie między wszystkimi uczestnikami były minimalne. „Zerówka” w wyścigu nr 12 nie przeszkodziła wrocławianinowi w wygraniu fazy zasadniczej turnieju. W półfinale rywalami Janowskiego byli Australijczyk Jason Doyle, Duńczyk Niels Kristian Iversen i kolega z kadry – Patryk Dudek. „Magic” przegrał tym razem walkę w pierwszym łuku, ale odparł ataki Iversena i Dudka, meldując się na mecie za plecami Doyle’a. W drugim półfinale odpadł ostatni z naszych reprezentantów Bartosz Zmarzlik, który musiał uznać wyższość Lindgrena, Vaculika i Woffindena.
Walkę o trzecie w karierze zwycięstwo w turnieju…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.