Wiosna w Arboretum w Wojsławicach! Warsztaty, wystawa i koncert w ogrodzie

Dziś odbyły się „Warsztaty fotograficzne”, które poprowadził Tomek Ciesielski – znany fotograf natury, ogrodów i krajobrazów.

Na jutro zaplanowano otwarcie wystawy „Ogród w innej skali”. Katarzyna Biała pokaże m. in. żywe obrazy i mikroświaty skomponowane z roślin żywych i preparowanych, czynny będzie również kiermasz. O godzinie 12.30 rozpocznie się pierwszy w tym sezonie koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”. Będzie można posłuchać poezji śpiewnej w wykonaniu znanego niemczańskiego barda Janusza Małolepszego.

W Wojsławicach rozpoczyna się czas pełni kwitnienia wielu roślin, przede wszystkim Narodowej Kolekcji Historycznych Odmian Różaneczników (Rhododendron), z której Arboretum jest słynne. W kolekcji Rhododendron, czyli różaneczników i azalii, możemy podziwiać ponad 1200 gatunków i odmian tych pięknych roślin.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *