Ujazdowski o „planie dla Polski w Europie”

Jaki jest plan dla Polski w Europie? O tym dziś we Wrocławiu dyskutowali politycy, dziennikarze i eksperci.

W stolicy Dolnego Śląska odbyła się konferencja poświęcona takim zagadnieniom jak kształtowanie polskiej polityki międzynarodowej czy dbanie o bezpieczeństwo kraju. Organizator konferencji – europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski mówił, że spotkanie to okazja do dyskusji na ważne dla Polski sprawy, w duchu innym niż obecna na co dzień polityczna konfrontacja. –  Sensem tej konferencji jest przedyskutowanie i wypracowanie tego, co może być przedmiotem zgody wszystkich. Chcę położyć nacisk na przestrzeganie prawa, ale zaraz reformę państwa i wreszcie: musimy odstąpić od polityki pretensji do ambicji kształtowania Unii Europejskiej – mówił Ujazdowski w trakcie spotkania.

W programie ujęto także zagadnienia dotyczące kształtowania ścieżki rozwoju polskich miast, a także aspiracji Wrocławia. Kazimierz Michał Ujazdowski zadeklarował, że celem konferencji nie jest zapowiedź aktu wyborczego. Europoseł nakreślił 5 kluczowych spraw z punktu widzenia przyszłości Polski: przestrzeganie prawa, konstytucji i poszanowania prawa, zdrowe zasady selekcji kadr w sferze publicznej, wykorzystanie potencjału polskiej samorządności, transparentność i poszerzenie praw politycznych obywateli oraz sytuacja Polski w Europie.
WIĘCEJ: PLAN DLA POLSKI W EUROPIE
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *