Dookoła Belgii: Zawodniczka wrocławskiej grupy pierwszą liderką

Agnieszka Skalniak-Sójka (na zdjęciu) wygrała w Chimay prolog kolarskiego wyścigu Lotto Belgium Tour. Mistrzyni Polski w jeździe na czas z ekipy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław startuje w Belgii w barwach drużyny narodowej.

Trasę długości 4,4 km w miejscowości Chimay Skalniak-Sójka pokonała w czasie 5.25, z przeciętną prędkością ponad 48 km/godz.
Druga, ze stratą 3 sekund, była Niemka Mieke Kroeger (Human Powered Health), a trzecia Nowozelandka Ally Wollaston (AG Insurance – NXTG) – strata 4 sekundy.
Na 10. miejscu sklasyfikowana została kolejna z reprezentantek Polski i zawodniczek wrocławskiej grupy Dominika Włodarczyk, która do zwyciężczyni straciła 15 sekund.
Wyścig zakończy się w czwartek.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.