Znamy pierwszych medalistów mistrzostw kraju w Czarnym Borze

Marcin Zawół z Karkonoszy Jelenia Góra (na zdjęciu w środku w górnym rzędzie) i Anna Mąka z BKS WP Kościelisko okazali się najlepsi podczas mistrzostw Polski w biathlonie letnim w biegu na 7 km.

Pierwsi na starcie w dolnośląskim ośrodku stanęli seniorzy i na siedmiokilometrowej trasie nie było nudno. Na pierwszym punkcie kontrolnym prowadził Konrad Badacz (Karkonosze Jelenia Góra), który na mecie zameldował się dopiero na 18. miejscu. Cały czas w czołówce był Zawół, ale jeszcze na ostatnim punkcie kontrolnym do prowadzącego Tomasza Jakieły (BKS WP Kościelisko) tracił ponad 13 sekund. Zawodnik Karkonoszy zdołał jednak odrobić straty i na mecie okazał się lepszy o zaledwie 1,5 sekundy.
Wśród kobiet takich emocji nie było. Całe podium zajęły zawodniczki BKS WP Kościelisko. Najlepsza z nich Mąka nad drugą Magdą Piczurą miała ponad minutę przewagi. Złota medalistka nie tylko świetnie biegła, ale przede wszystkim doskonale strzelała i zaliczyła tylko jedno pudło.
W środę zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale w sprincie.
Medaliści pierwszego dnia MP w biatlonie letnim:
mężczyźni 1. Marcin Zawół (Karkonosze Jelenia Góra) 30.36,7 (5 strzałów niecelnych) 2. Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko) strata 1,5 s (4)3. Łukasz Szczurek (KS AZS AWF Katowice) 42,3 (4)
kobiety 1. Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) 26.50,2 (1)2. Magda Piczura (BKS WP Kościelisko) 1.14,3 (4)3. Klaudia Topór (BKS WP Kościelisko) 1.41,5 (1) 

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.