Na rozstrzygnięcie tego procesu czekamy od 12 lat. Sędziowie z Lubina muszą zdecydować, czy lekarz przy porodzie popełnił błąd

Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a także dwuletni zakaz wykonywania zawodu. Takiej kary domaga się prokurator dla Tadeusza T. – lekarza, który trzynaście lat temu dyżurował w izbie porodowej w Lubinie. To wtedy przyszła na świat córka Anny Kubery.

Kobieta jest przekonana, że dziewczynka miałaby dziś szansę na normalne życie, gdyby oskarżony zadecydował o cesarskim cięciu:
– Nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi… Próbuje chwytać zabawki, ale wypadają jej z rąk. Ciągle musi być rehabilitowana. Mam nadzieję, że medycyna pójdzie tak do przodu, że uda się chociaż ją postawić na nogi.
[audioplayer id=”311754″ src=”/img/articles/121072/Na-rozstrzygniecie-tego-procesu-czekamy-od-12-lat-Sedziowie-z-Lubina-musza-zdecydowac-czy-lekarz-przy-porodzie-popelnil-blad-1-62bb243845444-2spd.mp3″/]
Oskarżony nie przyznaje się do winy. Tłumaczy, że gdyby matka i lekarz prowadzący ciążę zdecydowali się na badania prenatalne – miałby więcej wskazań do przeprowadzenia cesarskiego cięcia:
– Ani pani, która przecież jest osobą inteligentną, ani pan doktor nie zdecydowali się na przeprowadzenie badań prenatalnych. Myślę, że tutaj chyba troszeczkę pani chce sobie swoje sumienie moim kosztem uspokoić.
[audioplayer id=”311764″ src=”/img/articles/121072/Na-rozstrzygniecie-tego-procesu-czekamy-od-12-lat-Sedziowie-z-Lubina-musza-zdecydowac-czy-lekarz-przy-porodzie-popelnil-blad-1-62bb2e9164f8f-2spd.mp3″/]
Sąd Rejonowy w Lubinie ogłosi wyrok za dwa dni.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.