Zła passa przerwana. Ważne 3 punkty lubinian

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy broniące się przed spadkiem Zagłębie pokonało u siebie Widzew Łódź 2:0.

W Lubinie zmierzyły się zespoły, które miały odpowiednio serię sześciu i ośmiu spotkań bez zwycięstwa. Gospodarze w tabeli zajmowali 15. miejsce i mieli punkt przewagi nad strefą spadkową. Łodzianie dzięki dobrej rundzie jesiennej tak nisko nie spadli, zajmowali 9. pozycję, ale kolejne porażka mogła sprawić, że beniaminek mógłby zacząć z niepokojem spoglądać w dół tabeli.
Miedziowi od pierwszego gwizdka rzucili się śmiało do ataków i już po niespełna trzech minutach powinni prowadzić. Po długim podaniu w sytuacji sam na sam z Henrichem Ravasem znalazł się Kacper Chodyna, ale zamiast do siatki trafił w bramkarza gości. Kilka chwil później wahadłowy Zagłębia ładnie uderzył zza pola karnego i Ravas ponownie musiał ratować swój zespół.
Mecz mógł się podobać, bo goście nie ograniczali się do obrony i wybijania piłki, ale też starali się atakować. Świetną szansę na gola miał Jordi Sanchez, który znalazł się sam przed Sokratisem Dioudisem. Bramkarz Zagłębia przytomnie wyszedł z bramki i napastnik Widzewa nie miał miejsca, aby przymierzyć i nadal był remis.
Akcje gospodarzy były znacznie groźniejsze i w końcu zostały udokumentowane golem. Sprawiedliwie trzeba dodać, że duży udział mieli sami zawodnicy gości, który łatwo stracili piłkę na własnej połowie i Zagłębie mogło wyprowadzić szybki atak. Marko Poletanovic świetnie zagrał na wolne pole do wbiegającego Dawida Kurminowskiego, a ten trafił do siatki.
Do końca pierwszej połowy pozostawał niespełna kwadrans i należał zdecydowanie do przyjezdnych. Najpierw okazję na doprowadzenie do remisu…