Wystawa i monogram ku pamięci Konrada Jarodzkiego – mija rok od jego śmierci

W Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia we Wrocławiu do połowy stycznia można oglądać wystawę Konrada Jarodzkiego „Mrok czasu – światło przestrzeni”. Ekspozycji towarzyszy wydana przez ASP monografia twórcy.

W pierwszą rocznicę śmierci wybitnego wrocławskiego malarza Konrada Jarodzkiego ukazała się jego monografia. Artysta był także architektem rysownikiem i wykładowcą akademickim. Autorem publikacji jest Marek Śnieciński, który tak opowiada o tej książce:
[audioplayer id=”323339″ src=”/img/articles/126140/Wystawa-i-monogram-ku-pamieci-Konrada-Jarodzkiego-mija-rok-od-jego-smierci-1-63ad85ce7b442-2m1.mp3″/]
Dwujęzyczna monografia malarza z cyklu „Wrocławskie Środowisko Artystyczne” została wydana nakładem ASP Wrocław. -Pisałem ją dla własnej satysfakcji i satysfakcji czytelnika, dodaje Marek Śnieciński:
[audioplayer id=”323340″ src=”/img/articles/126140/Wystawa-i-monogram-ku-pamieci-Konrada-Jarodzkiego-mija-rok-od-jego-smierci-1-63ad85d165221-2m2.mp3″/]
Do połowy stycznia w Galerii Gepparta i Galerii 66P w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia można też oglądać dużą retrospektywną wystawę Konrada Jarodzkiego.
Konrad Jarodzki zmarł w 2021 r. we Wrocławiu. Miał 94 lata. Był dziekanem Wydziału Malarstwa i Rzeźby oraz rektorem tej uczelni. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Publikacja dostępna jest w sklepie 66P przy ulicy Księcia Witolda 66.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *