Wysoka wygrana piłkarzy Śląska w sparingu

Piłkarze Śląska Wrocław, korzystając z przerwy reprezentacyjnej, rozegrali mecz towarzyski ze Startem Namysłów.

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia od pierwszych minut w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Defensywę gospodarzy raz za razem nękali John Yeboah i Erik Exposito, wspierani przez bardzo aktywnych Przemysława Bargiela, Patryka Janasika, Patricka Olsena czy Szymona Krocza. Pojedyncze próby wyprowadzenia kontrataku przez piłkarzy Startu błyskawicznie dusili w zarodku Poprawa, Caliński i Gerstenstein. Pierwszy gol w tym meczu padł po precyzyjnym uderzeniu Johna Yeboaha. Kilka chwil później z rzutu wolnego trafił Erik Exposito. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował wspomniany już niemiecki skrzydłowy, jednak nawet to nie przeszkodziło miejscowym kibicom w prowadzeniu kapitalnego dopingu.
Po przerwie wynik meczu podwyższyli Szwedzik, Schwarz i Samiec-Talar. Dzielni gospodarze, którzy na co dzień występują w 6. klasie rozgrywkowej, walczyli do samego końca i kilkukrotnie pokazali, że potrafią naprawdę sporo. Ostatecznie piłkarze Śląska Wrocław wygrali aż 7:0 i zaliczyli kolejną intensywną jednostkę treningową w przerwie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Start Namysłów – Śląsk Wrocław 0:7 (0:4)
Bramki: Yeboah 3, Exposito, Szwedzik, Schwarz, Samiec-Talar Skład w 1. połowie: Burta – Krocz, Gerstenstein, Poprawa, Caliński, Janasik – Olsen, Młynarczyk, Bargiel – Yeboah, Exposito Skład w 2. połowie: Burta – Konczkowski, Verdasca, Muszyński, Wypart, Garcia – Schwarz, Łyszczarz, Jastrzembski, Samiec-Talar – Szwedzik
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *