Wyścig z Radiem Wrocław. Z Wojnowa na Główny najszybciej rowerem [Foto]

Pierwszy pociąg kolei aglomeracyjnej odjechał ze stacji Wrocław – Wojnów na Nadodrze i Główny. Nasi dziennikarze postanowili zorganizować wyścig.

Dziś ruszył pierwszy pociąg z Wojnowa do Dworców Nadodrze i Głównego we Wrocławiu. Wśród 13 połączeń będą 3, którymi bezpośrednio dojedziemy aż na Piłsudskiego. Nasi dziennikarze testowali trasę i pojechali rowerem, samochodem i właśnie pociągiem.
Wystartowali o 7:05. Posłuchajcie:

Kto wygrał? Krzysiek Majewski i jego rower. Kiedy Dorota Czubaj już dojeżdżała do Dworca Głównego, a Tomek Sikora miał jeszcze do mety około 7 minut, Krzysiek dawno był już na miejscu.
Posłuchaj:

Rowerzyści na razie są górą, choć Jerzy Michalak z zarządu województwa zapowiada, że w grudniu to się zmieni. Wtedy będziemy mogli z Wojnowa dojechać bezpośrednio na Dworzec Główny. Wtedy nie będziemy tracić kilku minut na przesiadkę i szanse będą wyrównane. Zachętą będą też darmowe bilety.

– Mieszkańcy Wojnowa wyczekiwali tego połączenia, ale żeby jeszcze dodatkowo sprawić, żeby więcej mieszkańców jeździło, to proponujemy przez pierwszy tydzień jazdy nieodpłatne. Koleje Dolnośląskie dowiozą pasażerów z Wojnowa nieodpłatnie na Główny – zachęca Jerzy Michalak z zarządu województwa.

Gratulacje do @prwpl. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zmierzymy się też na innych trasach 🙂
— Jerzy Michalak (@MichalakJerzy) 10 kwietnia 2017

Udało się przekonać Tomka Sikorę, który zamienił dziś auto na pociąg. Do wspólnej podróży zachęcaliśmy też Słuchaczy. Przygotowaliśmy dla nich kawę, coś słodkiego na pobudzenie i coś ciekawego do czytania.
Mogliście też dołączyć do Krzyśka Majewskiego, czyli zwycięzcy wyścigu. Radiowy peleton wyruszył w kierunku…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *