Joanna Augustynowska zmienia polityczne barwy?

Joanna Augustynowska już prawie poza .Nowoczesną. Wrocławska poseł partii Ryszarda Petru została zawieszona w prawach członka za „działanie na szkodę .Nowoczesnej”. Radio Wrocław dotarło do wewnętrznego pisma jakie rozesłano w partii.

” (…)Bardzo byśmy sobie życzyli, by pojawiające się informacje o transferach do PO były tylko plotką. Ale nie możemy czekać kolejnych dni. Posłowie mogą odwołać się od decyzji Przewodniczącego. To trudny dzień dla nas wszystkich. Mamy swoje wartości i zasady. Powstaliśmy w kontrze do duopolu na polskiej sceny politycznej, jest partia wspólnych wartości i idei, a nie zależności, partyjnych układów i interesów.” czytamy w dokumencie.
Razem z Augustynowską zawieszona została jeszcze dwójka posłów – Marta Golbik i Grzegorz Furgo. Najprawdopodobniej już w środę dojdzie do transferu polityków do klubu Platformy. To nowość, bo do tej pory to .Nowoczesna przyjmowała polityków, którym było nie po drodze z Grzegorzem Schetyną. Barwy zmienił poseł Michał Jaros i sześciu wrocławskich rajców, którzy założyli klub .Nowoczesnej w radzie. Joanna Augustynowska nie obiera telefonów.
Przypomnijmy, że w wyborach parlamentarnych Joanna Augustynowska zdobyła 9989 głosów i razem z Krzysztofem Mieszkowskim zostali posłami .Nowoczesnej z okręgu wrocławskiego.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *