Wylicytował obraz na rzecz hospicjum, ale za niego nie zapłacił. Po dzieło zgłosił się kto inny

Jest nowy właściciel reprodukcji dzieła Zdzisława Beksińskiego. Obraz został wylicytowany podczas koncertu charytatywnego, ale Niemiec, który wygrał aukcję, ostatecznie nie zapłacił. Mówił, że nie zrozumiał, że malunek jest kopią i rozmyślił się z przekazania wylicytowanej kwoty. Po publikacjach w mediach na temat nierzetelnego zwycięzcy, do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zapukał wrocławski przedsiębiorca, który kupił obraz za 51 tys. złotych.
Historia malunku jest niezwykła. Obraz powstał z inicjatywy doktor Moniki Pfanhauser i doktora Adama Domanasiewicza, który – wraz z zespołem – dokonał pionierskiej operacji transplantacji dłoni u człowieka, który nigdy jej nie miał (KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ). Lekarze postanowili do wydrukowanego na płótnie obrazu „Samolot” Zdzisława Beksińskiego domalować rękę. Towarzyszyli im pacjenci po przeszczepie – Damian Szwedo i Piotr Tchórz, a prace nadzorowała Wanda Ozierańska.
– Niezmiernie się cieszę, że środki za obraz już są na naszym koncie. Możemy głęboko odetchnąć i robić swoje, czyli dbać o chore dzieci i ich rodziny – mówi Beata Hernik, prezes fundacji. Organizacja ma pod opieką 33 dzieci w stanie terminalnym oraz 253 dzieci nieuleczalnie chorych. 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *