Szlagier nie zawiódł. Metraco Zagłębie zremisowało z Vistalem Gdynia

Wynikiem 24:24 zakończył się mecz piątej kolejki grupy mistrzowskiej Superligi piłkarek ręcznych.

Starcie wiceliderek z Lubina z najlepszym zespołem rozgrywek od początku było bardzo zacięte. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała sobie większej niż dwubramkowej przewagi. Jeszcze w 26 minucie Metraco Zagłębie prowadziło 11:9 ale do przerwy był remis – 11:11 bo do bramki gospodarzy trafiały Kinga Gutkowska i Monika Kobylińska (z karnego).
Drugą połowę lepiej rozpoczął Vistal. Po bramce Moniki Kobylińskiej z 40 minuty, zespół z Trójmiasta prowadził 17:13. Metraco Zagłębie goniło, ale w najlepszym wypadku brakowało im jednego trafienia do remisu. Tak było po skutecznym rzucie Kingi Grzyb z 51 minuty (18:19). W końcówce Vistal odskoczył na trzy bramki, ale lubinianki nie rezygnowały. Bohaterką została Kinga Grzyb, która w ostatniej minucie zdobyła dwie bramki. Jej ostatnim trafieniem był wykorzystany w ostatniej sekundzie rzut karny.
Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 24:24 (11:11)
Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz , Wąż, Czyż – Załęczna 6, Grzyb 7, Semeniuk 1, Buklarewicz, Wiertelak, Piechnik 4, Jochymek 2, Belmas, Malta, Milojević 4.
Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 3, Kobylińska 6, Urbaniak , Stanulewicz 1, Zych , Kozłowska 2, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 6, Szarawaga 4, Borysławska, Kulwińska 1.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *