Wygrana stracona w końcówce. CCC uległo w Gorzowie

To był horror, ale bez happy endu dla koszykarek z Polkowic. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym ekstraklasy zespół CCC uległ w Gorzowie Wlkp. drużynie AZS 82:84.

Gorzowianki prowadziły w tym spotkaniu tylko dwa razy. W pierwszej kwarcie było 7:6 dla AZS. Po raz drugi miejscowe objęły prowadzenie w ostatnich sekundach meczu. To wystarczyło do pokonania zespołu z Dolnego Śląska.
Przez 39 minut nic nie zapowiadało porażki CCC. Polkowiczanki lepiej weszły w mecz od swoich rywalek. Szybka i skuteczna gra zespołu trenera Marosa Kovacika dała przyjezdnym prowadzenie po pierwszej kwarcie. 25:13
Potem było jeszcze lepiej. W 16. minucie po trafieniu Magdaleny Leciejewskiej przewaga polkowiczanek wynosiła już 21 punktów (41:20). I choć rywalki nie składały broni i z determinacją odrabiały straty, mało kto przypuszczał, że CCC nie wygra pierwszej odsłony ćwierćfinału.
Taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny jeszcze na 27 sekund przed końcem meczu, gdy po celnej próbie Marii Rezan Pomarańczowe prowadziły 81:76. Nieszczęście przyjezdnych rozpoczęło się 10 sekund później, gdy jednego z dwóch rzutów wolnych nie wykorzystała Jamierra Faulkner. W odpowiedzi zza łuku trafiła Aleksandra Pawlak i było tylko 82:81 dla CCC.
Kluczowa akcja rozpoczęła się 10 sekund przed końcową syreną. Weronika Gajda z CCC zgubiła piłkę, a faulowana Katarzyna Dźwigalska pierwszym celnym rzutem wolnym doprowadziła do remisu. Drugiego nie trafiła, ale piłkę zebrała Courtney Hurt, a wygraną zapewniła Akademiczkom ich najskuteczniejsza zawodniczka – Stephanie Talbot.
W ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw zespół CCC przegrywa 0:1. Mecz numer dwa w niedzielę, również w Gorzowie Wielkopolskim.
AZS Gorzów Wlkp. – CCC…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *