Wrocław: Za dwa tygodnie rozpocznie się montaż Jarmarku Bożonarodzeniowego

150 stoisk handlowych, ale także parady, widowiska i koncerty kameralne. 17 listopada we Wrocławiu zostanie otwarty Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem w nowej odsłonie.

6 listopada rozpocznie się montaż Jarmarku Bożonarodzeniowego – mówi Małgorzata Szafran z wrocławskiego magistratu. – W tym roku jest niespodzianka, bo Jarmark się powiększa. Plac Solny również będzie miejscem, gdzie będzie można kupić drobne upominki, zjeść coś smacznego, regionalnego. Agencja artystyczna zobowiązała się do organizacji parad, widowisk, koncertów kameralnych, pokazów, warsztatów. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia. 

Co na to wrocławianie? 
– Bardzo dobry termin. 
– Chyba jednak trochę za wcześnie, za ciepło jest.
– Niedługo zaczniemy Boże Narodzenie robić w październiku, albo zaraz po wakacjach, żeby ludzie zarobili. Nie! Boże Narodzenie jest w grudniu, niech się wszystko zaczyna w grudniu.
– Mnie to pasuje. Jest wesoło, fajnie, niech się dzieje coś we Wrocławiu.

Prace montażowe rozpoczną  się 6 listopada na placu Solnym, a od 12 listopada na Świdnickiej, Oławskiej i na Rynku.
ZOBACZ: Bomb(k)owe święta trwają cały rok (FOTOREPORTAŻ)
– Na zachodzie takie jarmarki są otwierane już na początku listopada – mówi Małgorzata Szafran

– To nie my myślimy o świętach, a wielki biznes przekonuje nas, że to już czas na prezenty – pozbawia nas złudzeń dr Krzysztof Biernacki z Uniwersytetu Ekonomicznego. – Boże Narodzenie, które się łączy z Nowym Rokiem jednak jest oparte o dużą ilość emocji związanych ze spotkaniami rodzinnymi, kontaktami w takim gronie, to tak naprawdę jest pewnym podprogowym przekazem: przyjdź i zrób zakupy, żeby te święta były takie, jak sobie wymarzyłeś – dodaje ekspert.

Jarmark będzie…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *