Wrocław: Miłoszycka i Swojczycka wreszcie otwarte

Remont ciągnął się dłużej, niż pierwotnie planowano, ale wreszcie się udało – od dziś można już jeździć przebudowaną Miłoszycką i mostem Strachocińskim.

Przebudowaną ulicą i nowym rondem, które powstało w miejscu niebezpiecznego skrzyżowana ul. Miłoszyckiej, Swojczyckiej i Chałupniczej, kierowcy mieli jeździć w lutym, ale terminu, z kilku powodów nie udało się dotrzymać. Drogowców zaskoczyły poniemieckie instalacje nie ujęte w żadnych planach oraz wiosenne roztopy, które zatrzymały prace. 

Remont kosztował 20 milionów złotych. Po obu stronach ulicy pojawiły się chodniki dla pieszych i ścieżki dla rowerzystów. Jest nowe oświetlenie, przebudowana została też infrastruktura podziemna – sieć sanitarna, wodociągowa, gazowa i kanalizacja deszczowa.
Nowe oblicze zyskał most nad kanałem odpływowym i skrzyżowanie z Wilczycką. Po remoncie na swoje trasy powracają autobusy 115, 118 oraz nocny 259. Kursy zastępczej linii 718 zostały zlikwidowane.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *