Autor zdjęcia „Czas Apokalipsy” odwiedził Wrocław

W Empiku we wrocławskiej Renomie zorganizowano dziś spotkanie z Chrisem Niedenthalem. Autor wielu wystaw opowiadał o swoim najnowszym albumie „1989”.

Wydanie prezentuje zbiór zdjęć dokumentujących najważniejsze miejsca i osoby „czasu przełomu”. Choć nie znajdziemy w nim Wrocławia pojawiła się w nim ważna dla miasta postać. – Na jednym zdjęciu przy Okrągłym Stole jest Lech Wałęsa, a przy nim Władysław Frasyniuk, z brodą, trochę inaczej wygląda. Jedną osobę bardzo ważną z Wrocławia mamy w tym albumie – mówił Niedenthal

Chris Niedenthal zasłynął między innymi z fotografii wykonanej o poranku 14 grudnia 1981 roku, po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. Przedstawia ona czołg na tle szyldu „Czas Apokalipsy”. Chris Niedenthal jest laureatem prestiżowej nagrody World Press Photo.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.