Wilkołak na Dolnym Śląsku

Na Dolnym Śląsku rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Wilkołak”. To druga produkcja wrocławianina Adriana Panka, który zadebiutował świetnie przyjętym „Daas”.

Zdjęcia rozpoczęły się w Radkowskich Skałach. Reżyser zapowiada, że na Dolnym Śląsku powstanie film o ludziach sprowadzonych do roli zwierząt, którzy próbują powrócić do ludzkiej postaci. Głównymi bohaterami są dzieci, które przeszły przez obóz koncentracyjny. W jednej z ról Danuta Stenka. Filmowcy będą pracować także jesienią. Zdjęcia mają zakończyć się w listopadzie, a Wilkołaka na ekranach mamy zobaczyć w 2018 roku.
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka – czytamy na stronie www.filmpolski.pl.
Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania – czytamy w zapowiedzi filmu.
Obsada: Danuta Stenka, Sonia Mietielica, Nicolas Przygoda, Werner Daehn.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *