Protest przeciwko reformie sądownictwa

Tłumy wrocławian zebrały się przed sądem i w rynku. To wyraz sprzeciwu wobec wprowadzanych przez rząd zmian w sądownictwie. Przypominamy, że ustawa o Sądzie Najwyższym została dziś uchwalona przez Sejm. Ta przewiduje m.in. możliwość przeniesienia aktualnych sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku. Wszystkie poprawki opozycji odrzucono, poprawki posłów PiS przyjęto w całości – to dowód na to,że dziś upadła demokracja – mówią przybyli na manifestację wrocławianie:

Swoje orędzie wygłosiła dziś także premier Beata Szydło. Powiedziała między innymi, że PiS reformuje sądy by te pracowały uczciwie.

 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *