Wielka świnia i Tilda Swinton czyli OKJA – recenzja

O OKJI rozmawiali Krzysztof Majewski i Miłosława Bożek w programie What’s in the box? DAB + FILM.
Film to amerykańsko – koreańska koprodukcja to opowieść o superświni wyhodowanej na potrzeby wielkiego przemysłu mięsnego i jej młodej opiekunce Miji (świetna Ahn Seo-hyeon). Mądra bajka dla dorosłych, która sprawdziłaby się świetnie jako reklama wegetarianizmu. Reżyseruje znany z „Matki” czy „Snowpiercera: Arki przyszłości” Joon-ho Bong.
Film dostał się do selekcji prestiżowego festiwalu w Cannes, gdzie został oprotestowany. Publicznośc festiwalu i przewodniczący jury podnosili sprawę producenta, która zamyka film tylko na swojej platformie. Festiwal canneński od lat walczy o dystrybucję filmów z festiwalu, a „OKJA” oraz „The Meyerowitz Stories” w kinie pokazywane być nie mogą.
Na początek sytuacja na festiwalu w Cannes, czy to kontrowersyjne podejście festiwalu czy faktyczna ochrona kina:

O filmie,  który zapozna nas ze świnią wielkości hipopotama o uroku kota ze Sherka:

Disney’owska opowieść z koreańskim sznytem:

 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *