POGODA: W nocy nie tylko deszcz. Możliwy także grad

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:Od Skandynawii przez Polskę, aż po Włochy, pogodę kształtować będą układy niżowe. Pozostała część Europy pozostanie w zasięgu układów wyżowych. Podczas najbliższej doby z zachodu na wschód będzie przemieszczać się zatoka niżowa z układem frontów atmosferycznych. W miejsce powietrza polarno-morskiego ciepłego, za szybko przemieszczającym się frontem chłodnym, z północnego zachodu napłynie powietrze polarno-morskie chłodne.
Prognoza pogody:W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami w pierwszej połowie nocy burze. Początkowo możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.Jutro w dzień zachmurzenie początkowo duże, później umiarkowane. Rano możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:W nocy zachmurzenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami w pierwszej połowie nocy burze. Początkowo możliwy grad. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.Jutro w dzień zachmurzenie początkowo duże, później umiarkowane. Rano możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.  W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) w nocy przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr od 55 km/h do 70 km/h, w nocy okresami wzmagający się do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *