Wieczór zDolnego Śląska: Fundusze unijne szansa i wyzwania

2,3 mld euro trafi na Dolny Śląsk w ramach nowej perspektywy i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, dedykowanego tylko 5 powiatom, które ciężko przeszły likwidację kopalń i transformację po niej.

Jak przebiegały negocjacje z Komisją Europejską? Ile więcej środków udało się zdobyć? Kto dostanie wsparcie, a kto na FST liczyć nie może? Aż wreszcie: dlaczego zdaniem niektórych samorządów Fundusz Sprawiedliwej Transformacji jest sprawiedliwy tylko z nazwy? Na te, i wiele innych pytań odpowiemy w Wieczorze zDolnego Śląska.
Rozmówcami Bartosza Szarafina byli:

Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego;
Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego;
Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Świdnicy;
Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia;
Mateusz Jellin – Burmistrz Polanicy Zdroju;
Janusz Chodasewicz – Burmistrz Kamiennej Góry.

POSŁUCHAJ AUDYCJI:
[audioplayer id=”322312″ src=”/img/articles/125628/Wieczor-zDolnego-Slaska-Fundusze-unijne-szansa-i-wyzwania-1-63939487a64e9-0pf.mp3″/]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *