Ważne zwycięstwo Miedzi Legnica

Podopieczni Dominika Nowaka pokonali Cracovię 2:1 w meczu 29. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

W pierwszym kwadransie spotkania zdecydowanie na boisku dominowała drużyna trenera Dominika Nowaka. Najpierw w 7. minucie z 25. metrów minimalnie niecelnie uderzał Hiszpan Juan Camara. Potem w 11. minucie w pole karne wpadł Henrik Ojamaa, ale nie zdecydował się na oddanie strzału i skończyło się tylko na strachu dla drużyny z Krakowa. Następnie w 20. minucie do głosu zaczęła dochodzić Cracovia. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Javi Hernandez, a piłkę głową uderzał Damian Dąbrowski. Ta trafiła jednak w klatkę piersiową Tomislava Bozica. Na pierwszą bramkę kibicom w Legnicy przyszło czekać do 36. minuty. Fenomenalna dwójkowa akcja dwóch Estończyków. Camara podał piłkę do Ojaamy, a ten głową odegrał do Artura Pikka, który fenomenalnym uderzeniem pod poprzeczkę dał legniczanom prowadzenie. Ta bramka podziałała motywująco na gospodarzy. Chwilę potem walkę o piłkę w środku pola wygrał Ojamaa, który podał do Pikka, ten idealnie obsłużył Camarę. Hiszpan nie dał szans Peskoviciovi. Miedź prowadziła do przerwy 2:0.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Cracovii, ale pierwszą sytuacje stworzyli sobie piłkarze Miedzi. Fantastyczny dzisiaj Juan Camara przebiegł z piłką niemal pół boiska, wysunął ją Ojaamie, ale tego w ostatniej chwili ubiegł Dytiatiew. Cracovia starała się odrobić straty i zepchnęła Miedź do obrony, ale linia defensywna Miedzianki spisywała się bardzo dobrze. Na swoją bramkę krakowianie czekali do 63 minuty. Po dośrodkowaniu Siplaka z około 10. metra wprowadzony w przerwie Filip Piszczek wolejem umieścił piłkę w siatce Miedzi. W…