W nocy minimalnie 6°C, w dzień do 18°C, możliwy deszcz [PROGNOZA]

Przed północą zachmurzenie małe, po północy od zachodu województwa wzrastać będzie do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) po południu przelotne opady deszczu. Temperatura w nocy obniżająca się od 7°C do 3°C, w dzień od 2°C do 4°C. Wiatr w nocy dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w dzień silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: korzystne, po południu obojętne.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *