Uczestnicy RAT-u zadebiutują dzisiaj w oficjalnych zawodach w Bełchatowie

Po ponad czterech miesiącach ciężkiej treningowej pracy – pora na pierwszy sprawdzian w oficjalnych zawodach. Uczestnicy sportowego projektu Radia Wrocław, którzy przygotowują się do walki o tytuł Iron Mana, dzisiaj wystartują w zawodach w Bełchatowie.

Pokonają tam 1/8 najbardziej prestiżowego triathlonowego dystansu. Przed pierwszym startem najwięcej obaw u większości zawodników Radiowej Akademii Triatlonu budzi rywalizacja w wodzie. – Trochę mi brakuje z pływania, trochę opuściłam zajęć w basenie i myślę, że da się to odczuć – opowiada z uśmiechem Małgorzata Przybysz. – Trzeba być optymistą, każdy biegać może, każdy na rowerze jeździł od dziecka, z tym sobie poradzimy. Mam nadzieję, że się nie potopimy – dodaje Krzysztof Borowiecki:

Paweł Kotowski, jeden z trenerów radiowej grupy jest spokojny o sportową formę naszych zawodników. -Przez ostatnie cztery miesiące przepracowali dużo godzin treningowych, myślę, że fizycznie żaden z nich nie będzie mieć problemów z ukończeniem tych zawodów. Największe problemy – tak jak mówią – mają w głowie. Chodzi o bariery psychiczne, bo fizycznie na tym dystansie nie powinno ich nic zaskoczyć – przekonuje.

Na dystansie 1/8 Ironmana uczestnicy muszą przepłynąć 475 metrów, przejechać na rowerze 22,5 kilometra oraz przebiec 5 kilometrów i 250 metrów. Relacje z zawodów w Bełchatowie w niedzielę od godz. 11.00 w Radiu Wrocław. Finał radiowego projektu zaplanowano na 2018 rok podczas zawodów Half Iron Man w Gdyni i Iron Man Barcelona.
WIĘCEJ O PROJEKCIE: Radiowa Akademia Triathlonu
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *