World Games: Półfinałowa porażka reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim

Biało-czerwoni ulegli Francji aż 2:28 w meczu rozegranym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

To był mecz bez historii. Jedyne punkty Polacy zdobyli dzięki safety, czyli przewróceniu rozgrywającego rywali z piłką w jego polu punktowym. Akcja miała miejsce na początku drugiej kwarty. Biało-czerwoni przegrywali wtedy 2:7. Do przerwy było 2:21. Po przerwie obejrzeliśmy już tylko jedno przyłożenie – w trzeciej kwarcie za sprawą Francuzów.
Polacy w meczu o trzecie miejsce zagrają w poniedziałek ze Stanami Zjednoczonymi. Faworyci rozgrywek (mimo amatorskiej kadry, bez zawodników NFL) przegrali w półfinale z Niemcami 13:14.
Spotkanie o brąz 24 lipca o 13:00. Mecz o złoto pomiędzy Francją, a Niemcami tego samego dnia o 19:00. Oba starcia odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *