Środa Śląska inwestuje w autobusy elektryczne

Polska spółka Ursus Bus z Lublina jeszcze w tym roku dostarczy Gminie Środa Śląska 3 autobusy klasy midi o napędzie elektrycznym o wartości blisko 6,5 mln zł. Takiego kroku w stronę elektromobilności nie postawiło dotąd żadne polskie miasto tej wielkości.

– To strategiczny i historyczny moment dla naszej Gminy, którego efekty mieszkańcy zobaczą już wkrótce i będą mogli korzystać z gminnej komunikacji zbiorowej dopasowanej do ich potrzeb. Cieszy też fakt, iż przetarg wygrała firma z polskim kapitałem. Dzięki temu wspieramy polski biznes i polską myśl technologiczną, a środki na to pozyskaliśmy z UE – komentował podpisanie kontraktu z firma Ursus Bus Adam Ruciński, Burmistrz Środy Śląskiej.
Umowę, na podstawie której trzy pojazdy pojawią się w Środzie Śląskiej w listopadzie tego roku, podpisano 26 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej w obecności przedstawicieli Rady Miejskiej, liderów projektu ze strony Wydziałów Urzędu Miejskiego i przedstawicieli lokalnych mediów.
– Jesteśmy młodą, szybko rozwijającą się firmą, która łączy i wykorzystuje doświadczenia swoich firm macierzystych: URSUS S.A. i AMZ-KUTNO SA. Aktualnie dostarczamy autobusy elektryczne dla Warszawy, w Środzie Śląskiej pojawi się podobny, nieco krótszy model. Zastosowana w nim technologia pozwoli na przejechanie ok. 190 km na jednym ładowaniu, dostarczymy też miastu trzy stacje dokujące – wyjaśniał Piotr Nita, Prezes Zarządu Ursus Bus SA.
Ursus City Smile 10m – to model autobusów, którego nie ma jeszcze żadne polskie miasto. Środa Śląska będzie jednak pionierem nie tylko z tego powodu, gdyż jako pierwszy tej wielkości samorząd w Polsce zdecydowała się na wprowadzenie autobusów elektrycznych w gminnej komunikacji zbiorowej. Tuż przed podpisaniem umowy między Urzędem Miejskim w Środzie Śląskiej a Ursus Bus SA ten…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *