Wrocław: Uwaga, kierowcy. W weekend ruch wahadłowy na ul. Średzkiej

W najbliższy weekend – od godz. 6:00 w sobotę do godzin wieczornych w niedzielę na ul. Średzkiej – niedaleko skrzyżowania z ul. Lutyńską – wprowadzony będzie ruch wahadłowy.
– Zwężenia są związane z usuwaniem nawierzchni w miejscu budowanego połączenia ul. Średzkiej z powstającą obwodnicą Leśnicy i będą wprowadzane okresowo. Na czas ich trwania ruchem będą kierowały osoby do tego uprawnione – informuje Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *