Sprawdź prognozę pogody na noc i na wtorek

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie regionu możliwe burze. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie również krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.
Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na Ziemi Kłodzkiej możliwe burze. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 55 km/h.
W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w górach powyżej 500 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) przelotne opady początkowo w nocy deszczu, później śniegu. Spadek temperatury od 4°C początkowo w nocy do -6°C w dzień. Wiatr silny i bardzo silny, od 55 km/h do 70 km/h, w porywach do 90 km/h, północno-zachodni.
Warunki biometeorologiczne: niekorzystne do obojętnych.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *