Skuteczność nadal szwankuje. Zagłębie bez gola i punktów

W 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy zespół z Lubina przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze i znalazł się w strefie spadkowej rozgrywek.

Sytuacja przed meczem była jasna – jeżeli wygra Zagłębie, powiększy przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów, co da pewien komfort przed kolejnymi spotkaniami i dalszą walką o utrzymanie, a jeżeli wygra Górnik, wydostanie się ze strefy spadkowej. Remis nikogo nie zadawalał.
Być może ciężar spotkania sprawił, że pierwsze minuty w wykonaniu obu ekip były bardzo nerwowe. Brakowało dokładności w rozgrywaniu piłki i na boisku dużo było chaosu. Golem zapachniało dopiero po kwadransie gry i błędzie Bartosza Kopacza, który dał sobie zabrać piłkę w polu karnym, ale goście nie potrafili skorzystać z prezentu. Od tego momentu coś się jednak zaczęło dziać ciekawego. Najpierw ładny strzał z dystansu oddał Łukasz Łakomy, a chwilę później Sokratisa Dioudisa sprawdził Daisuke Yokota, a następnie głową uderzył Paweł Olkowski i bramkarz Zagłębie musiał ratować swoją drużynę.
Impetu obu zespołom starczyło jednak na krótko i w kolejnych fragmentach nie było już tak ciekawie. Żadna z drużyn nie chciała podjąć większego ryzyka, dużo było walki w środku pola i praktycznie w ogóle sytuacji bramkowych.
Mecz ponownie się ożywił tuż przed przerwą. Najpierw niewiele brakowało, aby Jakub Świerczok zaliczył samobójcze trafienie, ale na szczęście dla siebie i swoje drużyny trafił w poprzeczkę, a nie do siatki. Za chwilę idealną okazję miał Kacper Chodyna, ale musiałby uderzać lewą nogą i w ogóle nie oddał strzału. W odpowiedzi świetną szansę miał Rafał Janicki, ale nie trafił w bramkę.
Druga połowa doskonale zaczęła się dla gości, bo po sześciu minutach…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *