Siatkarze Cuprum nie dali rady Mistrzowi Polski

W spotkaniu 11. kolejki Plus Ligi Cuprum Lubin przegrało z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Szybko zbudowali kilka oczek przewagi, ale Cuprum nie pozwoliło na zbyt duże prowadzenie. Lubinianie dobrze prezentowali się w polu serwisowym, zwłaszcza Remigiusz Kapica i Paweł Pietraszko, którzy zaserwowali po jednym asie (19:22). Cuprum walczyło zacięcie, ale końcówka należała do gości.
W drugiej partii trener Paweł Rusek zastosował zmiany na ataku i rozegraniu, dzięki czemu na parkiecie pojawili się Kajetan Kubicki i Kuba Ziobrowski. Kędzierzynianie postawili jednak twarde warunki i wyszli na prowadzenie w meczu. W ostatnim secie z początku gospodarze nawiązali wyrównaną walkę, która potrwała mniej więcej do połowy seta. Dobrze prezentowali się środkowi, jednak dominować zaczęli przyjezdni z Kędzierzyna i doprowadzili mecz do końca, zabierając ze sobą komplet punktów.
Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 11:25, 18:25)Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Moustapha M’Baye, Grzegorz Pająk – Kamil Szymura (libero) – Adam Lorenc, Kajetan Kubicki, Dominik Czerny, Jakub Ziobrowski.Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Twan Wiltenburg, Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński, Dmytro Paszycki, Marcin Janusz – Erik Shoji (libero) – Denis Karjagin, Przemysław Stępień, Bartłomiej Kluth.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *