Robert Makłowicz i Piotr Bikont o Europie Na Widelcu w RW Kultura (WIDEO)

Czy istnieje, naprawdę istnieje, kuchnia wrocławska? Czy to na Dolnym Śląsku odkryto… szparagi? Jak to się stało, że to Wrocław ma całą Europę na widelcu? Jak napisać i sfotografować książkę kucharska? Co pijał i wdychał… Sherlock Holmes? Między innymi na te pytania odpowiadali w Radiu Wrocław Kultura najlepsi publicyści kulturalni i patroni oraz organizatorzy wrocławskiego festiwalu Europa na Widelcu: Robert Makłowicz i Piotr Bikont. Audycję prowadzą Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel

[videoplayer id=165752][/videoplayer]
[videoplayer id=165750][/videoplayer]
[videoplayer id=165751][/videoplayer]
[videoplayer id=165749][/videoplayer]
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *