Rewitalizacja w stylu art-deco na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu

W ramach inwestycji Jagiełły 6 zrewitalizowany zostanie kwartał zabudowy, w którym objęto ochroną część istniejących kamienic pochodzących z początków XX wieku.
Projekt przygotował Zbigniew Maćków, który nie ukrywa, że był to ciekawy, ale i trudny architektonicznie projekt. Ale dzięki tej inwestycji blask odzyska cały kwartał Kępy Mieszczańskiej: Mamy dwie kamienice, z których bardzo wartościowe są fasady. Uzupełniamy wszystkie detale, renowujemy balustrady.
Przy ulicy Jagiełły 6 powstanie 69 apartamentów. Najmniejsze mają 25 metrów kwadratowych.                Przeczytaj też: Wrocławska Kępa Mieszczańska zaczyna żyć
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *