2700 wolontariuszy z ponad 50 krajów. Wrocław podsumowuje przygotowania do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich

Reżyserem ceremonii otwarcia będzie Krzysztof Materna. Mimo nie tylko werbalnych nacisków naszego reportera nie chciał zdradzić szczegółów ceremonii. Ale ta na pewno nie będzie nudna i przegadana. Poznaliśmy za to idee jaka przyświecała artyście, gdy tworzył plan otwarcia igrzysk.

Do igrzysk pozostało już niespełna 100 dni. Prezydent Dutkiewicz jednak uspokaja: Nie będzie falstartu. Jeszcze nie jesteśmy w stu procentach gotowi. Przed nami otwarcie torów wrotkarskich, budowa instalacji np. tej do wspinaczki na pl.Nowy Targ. To wszystko będzie jednak gotowe bo złapaliśmy odpowiedni rytm.

The World Games 2017 we Wrocławiu to 54 dyscypliny 4 tysiące sportowców ze 106 krajów świata. To też największe zawody w historii Polski.  20 tysięcy biletów zostało już sprzedanych. We wtorek ruszy sprzedaż wejściówek na otwarcie Igrzysk. Marcin Przychodny, prezes komitetu organizacyjnego The World Games, nie ma wątpliwości, że zdążymy na czas. Ostatnie miasta nie były na tym etapie co my, będąc 100 dni przed imprezą. Nie mamy zagrożeń związanych z inwestycjami – przyznaje:

 
 
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *