Ogromny pożar koło Bolesławca. W akcji 42 zastępy Straży Pożarnej

Ogień błyskawicznie się rozprzestrzenia. Strażacy apelują, by nie podróżować w okolice pożaru ze względów bezpieczeństwa.

23:20 aktualizacja: Walka z ogniem wciąż trwa. Ogień zajął 75% powierzchni zakładu. -Na terenie przedsiębiorstwa znajdują się dwie hale i składowisko tworzyw sztucznych. Łącznie jest tam 10 tys. plastików i 1200 ton gotowego paliwa, przekazał rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski. Zakład zajmuje powierzchnię 150 na 150 metrów. Cały jest otoczony murem. 
22:20 aktualizacja: Cały czas trwa akcja gaśnicza. Z ogniem walczą już 42 zastępy. Ze wstępnych informacji wynika, że nie ma żadnych poszkodowanych. Do tej pory ewakuowano jednak 87 osób. 

 Państwa Straż Pożarna informuje o ogromnym pożarze, który wybuchł w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych produkujących paliwa w miejscowości Osła k. Bolesławca. Na miejscu z ogniem walczą 33 jednostki straży pożarnej. Pracownicy tego i okolicznych zakładów zostali ewakuowani, a do akcji zadysponowano grupę operacyjną komendanta głównego OSP. Zamknięte są lokalne drogi. Strażacy apelują, by nie jeździć w kierunku pożaru. 

fot. OSP Zagrodno
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.