Nagrody 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej [LISTA, FOTO]

Już wszystko jasne. Po Koncercie Finałowym 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu na scenie Teatru Muzycznego Capitol wręczono nagrody festiwalu.Grand Prix otrzymał w tym roku Marcin Januszkiewicz. Aktor, wokalista i songwriter zaśpiewał Pieśń Legionów Polskich” z muzyką Józefa Wybickiego i „Nim wstanie dzień” Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.Złotego Tukana i 25 tysięcy złotych wręczył Rafał Dutkiewicz, prezydent WrocławiaJury przyznało także wyróżnienie Alicji Juszkiewicz.Marcin Januszkiewicz otrzymał także Tukana Dziennikarzy. Alicji Juszkiewicz przyznano wyróżnienie w postaci koncertu RAM Session zorganizowanego przez Radio RAM. Nagrodę wręczył dziennikarz Radia Wrocław i Radia Wrocław Kultura Grzegorz Chojnowski.Tukana Publiczności i nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki otrzymała Karolina Micuła.Nagrodę Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica Julita Wawreszuk. Jury Nurtu Off w przyznało też statuetkę Tukana Off i Małgorzacie Wojciechowskiej i Maciejowi Zakrzewskiemu za spektakl „Trololo – Przesłania najjaśniejsze” Kapituła im. Aleksandra Bardiniego przyznała Nagrodę – Dyplom Mistrzowski Jackowi Bończykowi.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *