Kolarze z Polkowic w sobotę pojadą w Holandii

Grupa CCC Sprandi wybrała skład na wyścig jednodniowy Volta Limburg Classic (1.04). Jest w nim Maciej Paterski, który dwa lata temu uplasował się w tej imprezie na drugim miejscu.

Volta Limburg Classic liczy 198,6 kilometra i prowadzi po krętych oraz pofałdowanych drogach południowej Holandii. Końcowe 20-kilometrów jest już bardziej płaskie, choć finiszowe metry w Eijsen pną się lekko w górę. Na tej trasie zawodnicy ścigają się od roku 2015, kiedy to postanowiono zrezygnować z trzech 60-kilometrowych rund. Dzięki tej modyfikacji rywalizacja stała się bardziej otwarta.
Dla „pomarańczowych” Volta Limburg Classic będzie dobrym przetarciem przed zbliżającym się klasykiem World Tour, Amstel Gold Race, który również rozgrywany jest w tym regionie.
W zespole CCC Sprandi Polkowice na tę imprezę jest kilku kolarzy, którzy są w stanie powalczyć o wysoką lokatę. Drużynę poprowadzi Maciej Paterski, którzy potwierdził w przeszłości swoje predyspozycje do rywalizacji w tego typu terenie. Z nim w czołowej grupie na końcówkę powinien wjechać też Jan Tratnik, dysponujący dobrym finiszem z mniejszej stawki i potrafiącym się odnaleźć na krótkich wzniesieniach.
W przypadku sprintu z większego peletonu CCC Sprandi Polkowice może liczyć na Simone Ponziego lub Frantiska Sisra.
Wyścig rozegrany zostanie w sobotę. Finisz spodziewany jest ok. godz. 17.00
Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta Limburg Classic (1 kwietnia):
Maciej Paterski, Jan Tratnik, Simone Ponzi, Frantisek Sisr, Michał Paluta, Jakub Kaczmarek, Jonas Koch, Marcin Mrożek.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *