Na ograniczeniu do „czterdziestki” pędził 118 km/h

Policjanci zatrzymali w Rogoźnicy kierowcę, który jechał prawie trzy razy szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Świdniccy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który w Rogoźnicy na „czterdziestce” pędził 118 km/h. Kierowca dostawczego volkswagena otrzymał mandat w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych oraz, co chyba najbardziej dotkliwe, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Policja przypomina, iż zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
Jeżeli, pomimo zakazu, osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, kierowca będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *