Muzyka i teatr (Radio Wrocław Kultura – program na wtorek)

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, Muzyka – wtorek, od 15:00 (powt. w środę od 8:00). Zaprasza Grzegorz Chojnowski

15:05/ Piosenka tygodnia: VOO VOO 'Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic' (wersja wiosenna).
15:15/ Paweł Palcat, aktor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. 8 maja będzie można online zobaczyć 'Maraton/Tren' – osobisty monodram artysty: 'Opowieść o rozstawaniu się z najważniejszą osobą w życiu każdego człowieka – z matką. Głęboko osobiste, przekraczające wszelkie konwencje i konwenanse, boleśnie szczere wyznanie Pawła Palcata, który organizuje żałobną ceremonię, aby tym lepiej przyjrzeć się urodzie życia'.
16:00/ Irena Wójcik – aktorka-symbol wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. W szaniawskim zespole od 1989 roku. Ostatnio występuje w duodramie 'Przewodnik dla lewicy o prawicy' o lewicy' (w tym tygodniu w repertuarze online), gdzie jest m.in. matką pięciorga dzieci czy prawicową feministką. Prywatnie miłośniczka gór i historii Wałbrzycha, o czym warto posłuchać w podcastach z cyklu Szaniawski FM.
17:00/ Tomasz Leszczyński – aktor Teatru Muzycznego Capitol, znakomity wokalista, kompozytor, aranżer. Kierownik muzyczny spektaklu 'Gracjan Pan'. Właśnie mamy płytę z piosenkami z tego przedstawienia. Słuchamy i rozmawiamy.
18:00/ Tomasz Hajda – absolwent i wykładowca (dr. hab.) Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pierwszy puzonista NOSPR-u. Głównym tematem naszego spotkania jest świetny album z rzadkim repertuarem, wydany przez JB Records. Rzadkim i porywającym.
18:45/ Na końcu języka – porady językowe profesor Anny Dąbrowskiej i Marka Waligóry.
[tę część powtarzamy w środę od 8:00 w wersji audio]
19:00/ Ściana dźwięku Jerzego…
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *