MŚ w strzelectwie – dwa brązowe medale Polaków w Kairze na pożegnanie imprezy

Polacy zdobyli dwa brązowe medale w Kairze w ostatnim dniu strzeleckich mistrzostw świata. Biało-czerwoni stanęli na najniższym stopniu podium w karabinie par mieszanych na 300 m w postawie leżąc oraz w karabinie na 300 m leżąc drużyn mężczyzn.

Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), Daniel Romańczyk (Agat Złotoryja) oraz Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) w meczu o brązowy medal pokonali Austriaków – Alexandra Schmirla, Patricka Diema i Bernharda Pickla 16:14.Mistrzami świata zostali Duńczycy – Jens-Ulrik, Ladekjaer Mikkelsen, Steffen Olsen oraz Carsten Brandt, którzy zwyciężyli Szwajcarów – Gillesa Vincenta Dufauxa, Pascala Bachmanna i Sandro Greuera 16:10.Z kolei Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) oraz Romańczyk wygrali mecz o trzecie miejsce w karabinie par mieszanych z drugą parą Szwajcarii (Silvia Guignard Snyder i Gilles Vincent Dufoux) 16:10.W finale Norwegia II (Jeanette Hegg Duestad i Simon Claussen) okazała się lepsza od Szwajcarii I (Anja Senti i Pascal Bachmann) 17:9.W sumie reprezentanci Polski zdobyli w czempionacie globu w Kairze w strzelaniu z karabinu i pistoletu na różnych dystansach sześć medali – jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe.Sześć krążków dało im jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej. Pod względem liczby wywalczonych krążków Polacy uplasowali się na dziewiątym miejscu. Na podium imprezy w stolicy Kairu stanęli reprezentanci 25 krajów.Na czele klasyfikacji znalazły się Chiny – 58 (27-16-15) przed Indiami 34 (12-9-13) oraz Norwegią 34 (12-9-13).Bohaterem ekipy biało-czerwonych został jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników Tomasz Bartnik. Legionista zdobył dwa srebrne medale indywidualnie (karabin na 300 m leżąc i karabin na 50 m trzy postawy) oraz przyczynił się do wywalczenia dwóch krążków zespołowo: złotego w parach mieszanych z…