ATP w Wiedniu: Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału

Hubert Hurkacz wygrał z Finem Emilem Ruusuvuorim 7:5, 4:6, 6:3 w drugiej rundzie turnieju ATP w Wiedniu. Rywalem polskiego tenisisty w ćwierćfinale będzie Chorwat Borna Coric lub Grek Stefanos Tsitsipas, którzy zmierzą się wieczorem.

Hurkacz zajmuje 11. miejsce w rankingu ATP, natomiast Ruusuvuori – 43. Był to ich trzeci pojedynek, a wrocławianin wygrał po raz drugi.W sierpniu mierzyli się też w Waszyngtonie i Montrealu. Za pierwszym razem górą był Ruusuvuori, a za drugim – Hurkacz.Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Polak serwował pierwszy. Walka toczyła się gem za gem aż do stanu 5:5. Najlepszy polski tenisista przełamał Fina w 12. gemie i wygrał pierwszą partię 7:5.Drugi set nie rozpoczął się po myśli Hurkacza, który został przełamany w trzecim gemie i przegrywał 1:3. Ruusuvuori utrzymał przewagę, triumfował 6:4 i doprowadził do wyrównania w setach.Hurkacz rozpoczął trzeci set wygranym gemem przy swoim serwisie i ostatecznie wygrał 6:3. Spotkanie trwało dwie godziny i 19 minut. Wrocławianin miał w tym meczu aż 21 asów serwisowych. Ruusuvuori popełnił siedem podwójnych błędów serwisowych, podczas gdy Polak tylko jeden.Hurkacz odniósł 40. zwycięstwo w sezonie i 10. raz awansował do ćwierćfinału. Tenisista z Wrocławia wciąż liczy się w walce o awans do turnieju ATP Finals w Turynie, w którym weźmie udział ośmiu najlepszych zawodników w tym roku.Pula nagród imprezy w stolicy Austrii wynosi 2,349 mln euro.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *