MKS Kalisz znów zbyt mocny dla wrocławianek

Siatkarki #VolleyWrocław przegrały z MKS-em Kalisz 0:3 w meczu 20. kolejki Tauron Ligi.

Dla wrocławianek była to szansa do rewanżu za trzysetową porażkę we Wrocławiu. Mecz od początku był wyrównany, z małym wskazaniem na gospodynie. MKS co chwilę odskakiwał na kilka punktów, ale wrocławianki konsekwentnie odrabiały straty. Sił zawodniczkom Volley zabrakło jednak w decydujących momentach seta. MKS ostatecznie wygrał 25:19.
W drugim secie kaliszanki od razu uciekły Volley i mogły kontrolować wydarzenia na boisku. Od stanu 10:2 MKS praktycznie zadowalał się punktami zdobytymi przy zagrywce wrocławianek, a te nie były w stanie zmniejszać strat. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:14.
Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego, niestety również ze złym zakończeniem dla zespołu #VolleyWrocław. Zawodniczki z Dolnego Śląska długo utrzymywały wynik w okolicach remisu, ale w decydującym momencie to kaliszanki zdobyły trzy punkty z rzędu i wygrały 25:20, a całe spotkanie 3:0.
Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:14, 25:20).
Energa MKS Kalisz: Karolina Drużkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Karolina Fedorek, Alicja Grabka, Zuzanna Kuligowska, Aleksandra Rasińska – Izabela Lemańczyk (libero) – Alina Bartkowska, Aleksandra Cygan, Katarzyna Wawrzyniak
#VolleyWrocław: Regiane Bidias, Barbara Cembrzyńska, Lucie Muhlsteinova, Joanna Pacak, Julia Szczurowska, Dominika Witowska – Magdalena Saad (libero) – Joanna Chorąża, Julia Stancelewska, Adrianna Szady.
 
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *