Mistrzynie Polski z kolejnym trofeum

Koszykarki BC Polkowice zdobyły Superpuchar Polski. W rozegranym w Gdyni spotkaniu podopieczne trenera Karola Kowalewskiego wygrały z miejscową Arką 80:66 i sięgnęły po raz drugi w historii po to trofeum.

Lepiej mecz rozpoczęły mistrzynie Polski, które po niespełna dwóch minutach prowadziły już 5:0. Co prawda kolejne dwie skuteczne akcje należały do gdynianek, ale później zespół z Dolnego Śląska kontrolował wydarzenia na boisku i prowadził kilkoma punktami. Przy stanie 16:10 najpierw za dwa trafiła Zala Friskovec, a następnie przy skutecznej akcji faulowana była Stephanie Mavunga i BC wygrywał już 11 „oczkami” (21:10).
Udana końcówka pierwszej kwarty i taki sam drugiej w wykonaniu Arki sprawiły, że zespół Karola Kowalewskiego prowadził już tylko 23:20. Doskonale w tym fragmencie na linii rzutów osobistych zaprezentowała się Tatiana Jurkevicius, która na sześć prób wszystkie miała skuteczne.
Kolejne fragmenty gry wyglądały tak, że najpierw Polkowice zanotowały lepszą serię, a następnie Arka. Kiedy gdynianki zmniejszyły straty do „oczka” (33:34), trener Kowalewski poprosił o przerwę i reprymenda poskutkowała, bo jego zespół odskoczył na 40:33. Dwie skuteczne akcje Kamili Borkowskiej i trójka Jurkevicius spowodowały, że w połowie meczu było jednak tylko 42:40.
W trzeciej kwarcie gdynianki przez blisko pięć minut nie potrafiły zdobyć punktu. Koszykarki z Polkowic też miały problem z trafianiem, ale udało im się odskoczyć na 48:40. Fatalną passę Arki przerwała z linii rzutów osobistych Haley Górecki i to był sygnał do odrabiania strat. Po trafieniu Jasmine Thomas z dystansu na niewiele ponad dwie minuty przed końcem tej części spotkania drużyna trenerki Jeleny Skerovic po raz pierwszy wyszła na prowadzenie (51:50).