Mecz piłkarski w Oławie przerwany z powodu agresji na trybunach

W 26. minucie spotkania IV ligi Moto Jelcz Oława – Górnik Wałbrzych kibice zaczęli forsować płot, by wbiec na murawę. Zapłonęły też race. Według policji w zamieszki zaangażowali się zarówno lokalni kibice, jak i kibice drużyny gości.

Nie doszło do starcia, policja natychmiast interweniowała. Pojawiła się też polewaczka z armatką wodną. Udało się powstrzymać tłum, ale delegat PZPN nie zdecydował się mimo to na wznowienie rywalizacji.
Wszyscy opuścili już trybuny, a kibice z Wałbrzycha zostali odprowadzeni do swoich autokarów. 2 osoby zostały zatrzymane, ale policja zapowiada, że to nie koniec. Zabezpieczane są dowody. Do spotkania obu drużyn doszło po blisko dziesięciu latach, od początku mecz wywoływał duże emocje. Kibice skrzykiwali się na forach, by dopingować swoje kluby. Gdy został zawieszony, gospodarze wygrywali 2:0.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.