Kuba Czekaj nagrodzony w Cannes

Wrocławianin wróci z nagrodą z Cannes. Kuba Czekaj otrzymał na największym światowym festiwalu filmowym Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za Najlepszy Scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.

Doceniono scenariusz „Sorry Polsko”, inspirowany piosenką Marii Peszek, nagrodzony już wcześniej na tegorocznym Berlinale. Czekaj rywalizował z jedenastoma innymi tekstami z dziewięciu państw, m.in ze scenariuszem wrocławskiej autorki filmów dokumentalnych Agnieszki Zwiefki.
– Scenariusz wybrany w tym roku jest wyzywający, prowokujący, tajemniczy, a nawet zabawny. Jest to satyra na współczesne życie, która mierzy się ze sztuką, ambicją i polityką. Napisana z taką werwą i entuzjazmem, że aż chce się porwać głównego bohatera do tańca – piszą o „Sorry Polsko” organizatorzy ScripTeast.
Niebawem do kin wejdzie poprzedni film Czekaja- „Królewicz Olch”. Produkcja otwierała ostatni festiwal w Gdyni. W zeszłym roku, po filmie „Baby Bump”, Kuba Czekaj był pierwszym laureatem Emocji Radia Wrocław Kultura w kategorii film.
Więcej na ten temat

Wrocław

Wrocław jest głównym miastem aglomeracji wrocławskiej. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 637 075 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia” w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe.

Wrocław jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich.

Miasto jest położone na Nizinie Śląskiej na wysokości od 105 do 156 m n.p.m. (Wzgórze Gajowe i Wzgórze Maślickie), między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *